Kitap: CEO SABANCI – Hazım Kantarcı

CEO SABANCI – Hazım Kantarcı : Geminizi batırmadan yüzdürmek için, gelecekte bekleyen fırtınalara karşı hazırlıklı olmalısınız.
Hazım Kantarcı Bey, Sabancı gibi büyük bir holdingde bile yaşanan iç kontrol eksikliklerinin sonuçlarını bu kitapta anlatıyor. 

İşte pusulanız;

CEO SABANCI Hazım Kantarcı

Hazım Bey, Topluluğumuzda otuz iki yıl uzmanlıktan CEO’luk kademelerine uzanan muhtelif makamlarda görev yaptı. Birçok “ilk”leri başlatıp başarıyla tamamlayarak iz bıraktı. Onu serinkanlı düşünen ufuk açıcı misyonları yürüten dürüst yaratıcı ve özverili çalışmaları ile daima hatırlayacağız.
Sakıp Sabancı (Nisan 2003)

Hazım Kantarcı sanayimize bir çok konuda yeni ufuklar açan girişimleri ile hepimize örnek oldu. Başlattığı atılımlar pek çok kuruluşumuza kendini yenileme yolunu açtı. Bu katkıları nedeniyle tüm sanayimiz Hazım Kantarcı’ya şükran borçludur.
Bülent Eczacıbaşı(Nisan 2003)

Hazım Kantarcı’nın Sabancı Topluluğundaki özverili yönlendirici ve başarılı çalışmalarını daima ilgi ile izledim. Kantarcı, adını iş dünyamızın unutulmaz yöneticileri arasına altın harflerle yazdırmayı başarmış bir CEO’dur. Deneyimlerini iş dünyamızla ve genç yöneticilerle paylaştığı için Hazım Kantarcıyı en içten dileklerimle kutluyorum.
Can Kıraç (Haziran 2012)

CEO CLUB – HAZIM KANTARCI

Hazım Kantarcı güvenilir ve saygın kişiliğinin yanı sıra çok stratejik düşünebilen ama aynı zamanda da detayları İyi takip edebilen çok sabırla ve ısrarla hedeflerinden vazgeçmeden ilerleyen bir yöneticidir.
Güler Sabancı(Haziran 2012)

Hazım’ı ODTÜ yıllarından beri tanırım. CEO SABANCI Hazım Kantarcı kitabıyla ilgili olarak konulara hakimiyeti ve kıvrak zekası/ iş hayatında başarılı olacağının işaretleri idi. Nitekim yönettiği her şirketi başarıya ulaştırmıştır. Özellikle kalite ve endüstri ilişkilerinde ciddi problemler yaşayan LASSA’yı müthiş bir liderlik sergileyerek Avrupa Kalite Büyük Ödülü ile taçla dönüştürmesi okullarda gençlere mutlaka okutulmalıdır. Hazım’in bu Kitabı sonraki kuşaklara ve ilerinin liderlerine yol gösterecektir. Bu dönüşümün liderini saygıyla selamlıyorum
Akın Öngör(Haziran 2012)