Barkod-Ürün Dolaşımı Danışmanlığı

EAN, Barkod, Karekod ve Etiket Yönetimi

Ürünlerinizin  değerini arttıracak en önemli  katkı, barkod etikettir. Barkod etiketi sadece stok kartını bulmaktan ibaret değildir.

Karekod barkod ile ürünün

  • üretim tarihi,
  • satın alma tarihi,
  • parti numarası,
  • üretim hattı,
  • sevk tarihi,
  • garanti süresi ve tedarikçisi gibi pek çok bilgi takip edilebilir.

Barkod kullanım yerine göre, ulusal ve uluslararası ticarette el değiştiren ürünün tanımlanması ve bu ürünün hareketlerinin izlenmesi için evrensel standartlar geliştiren bir “bilgi standardı tanımlama ve uygulama” bilgi sistemidir.

Tüm şirketleri bir depo düşünürsek her şirketin ürünlerinin kendine özgü numaraları olması gerekmektedir. Bu numaralar tescillidir. Başka bir firma kullanamaz. Bu akımı blokchain kavramı ile tanımlamak mümkündür.  Satılabilen ve devredilebilen bu haklar, resmi yaptırım hakkı tanımaktadır.

Barkod Sistemine Geçiş

Barkod sistemine geçişte öncelikle barkod etiketleme aşamaları tespit ediyoruz. Sonrasında ürünün sürece girdiği aşamadan çıktığı aşamaya kadar geçen süreçlerde barkod  okuma noktaları oluşturuyoruz.

Üretilen barkodların dijital ortama aktarım sistemini kurup sisteme sayısal bilgi olarak da giriş yapılmasını sağlıyoruz. Gelen talep doğrultusunda sistemi sadeleştirip daha da kapsamlı bir şekilde devreye alıyoruz.

Sonuç olarak ürünlerinizin bayilere, müşteriye, tedarik zincirine, kurumlara ve satış sonrası hizmet takibine veya ihracata uygun hale gelmesini sağlıyoruz.

Barkod-Ürün Dolaşımı Danışmanlığı ile ilgili hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.