HongKong Borsasındaki Şirketten Ethereum Yatırımı

HONG KONG borsalarında mobil uygulama üreticisi Meitu yaptığı açıklamada, 22.1 milyon dolar değerinde Ethereum ve 17.9 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldığını açıkladı.

 

Çinli şirket Meitu, Meitu, Ethereum  gibi dijital para birimi kullanımında  Tesla ve Square gibi büyük şirketleri takip ediyor.

Çinli uygulama üreticisi, varlıklarını korumak için dijital paraları tercih eden şirketlere dahil oldu. Şirket, kripto para birimlerinin “nakit tutmaya çeşitlendirme” sağladığını söyledi ve blockchain tabanlı uygulamalar başlatabileceğini söyledi.

Bitcoinden Farklı olarak Ethereum  tamamen farklı bir ağdır. Geliştiricilerin üzerine uygulamalar oluşturmasına izin veren açık kaynaklı bir blok zinciridir.

Bu sebepten dolayı Bitcoin statik bir para biri olup Ethereum dijital paraların USD’si olarak tanımlanmaktadır.

Meitu yaptığı açıklamada, “blockchain teknolojisinin, mobil internetin PC internetini ve diğer birçok çevrimdışı endüstriyel süreçlere dahil olduğunu ve benzer şekilde hem mevcut finans hem de teknoloji endüstrilerinin de Ethereum ’un dengeli dijital para birimi potansiyeline sahip olduğunu” söyledi.

Meitu, kripto para  Ethereum  ağının üzerine kurulu hizmetleri ödemek veya etkileşimde etmek için kullanabileceklerini belitti.  Bunlar genellikle merkezi olmayan uygulamalar veya sanal mağazacılık için en güvenli ödeme aracı olarak boşluğu dolduracağı belirtildi.

Meitu, “Şirket Genel Kurulu, kripto para birimlerinin değer kazanmak için geniş bir alana sahip olduğuna inanıyor ve hazinesinin bir kısmını kripto para birimlerine ayırarak, hazine yönetiminde nakit tutmaya (küresel olarak merkez bankalarının para arzındaki agresif artışları nedeniyle enflasyon baskısına maruz kalmamak için) bir çeşitlendirme görevi de görebileceğine inanıyor.” dedi.

Meitu, bu hareketin yatırımcılara Meitu’nun “teknolojik evrimi benimseme vizyonuna ve kararlılığına sahip olduğunu ve bu nedenle blockchain endüstrisine giriş hazırladığını” gösterdiğini söyledi.

Kaynak: CNBC.com

Diğer BlockChain Yazıları için Tıklayınız:

Show Buttons
Hide Buttons